Yıl Sonu

Selam arkadaşlar,

2012’yi bir kaç gün içinde arkamızda bırakıyoruz. Bazı şeylerin mukayesini yapmak, bazı şeylerin de niyetini ortaya koymak için aşağıda okuyacağınız yazıyı yazıyorum, buyrun efendim.

2012’deki ilk önemli gelişme iş değiştirmem oldu. Parkyeri’ndeki görevimden ayrılıp Pozitron’a geçtim. Sebebi ise tamamen maddiyat oldu. Aslında çok şeyler yapabileceğimiz bir ekiple beraber çalışıyorduk fakat benim ne yazık ki bekleyecek durumum yoktu. Pozitrondan da Fırat ve Meteyle görüştükten sonra gönlüm rahat bir şekilde yeni şirkette çalışmaya başladım. Pozitron’da çalışmaktan memnunum, hem kendimi yeni teknolojilerle geliştirmemi sağlayan hem de mücadele etmemi gerektiren yapısıyla mesleki açıdan beni canlı tutuyor. Bir de akşam 18:30’da çıkma şartı olmayaydı, çok daha iyi olacaktı.

2012’in diğer önemli gelişmesi ise hala Fatih ve Bünyaminle (şu sıralar bir de Bilgehanla) yürüttüğümüz iş dışı projeler. İlk olarak Nisan ayında wishjoin.com’u yayınladık. Arkadaşlar arasında kullanıyoruz şu sıralar : ). İlk bağımsız yayınladığımız web projesi olması açısından anlamı büyük. Şu anda sporapp.com üzerinde çalışıyoruz, fitness ile ilgili çok güzel içerikler sunacağımız bir site çalışması yürütüyoruz. Bekleyin : p

Pozitron ve diğer projeler ciddi anlamda zamanımı aldığıdan bu sene zamanın ne olduğunu  çok iyi anladım. Zamanın ne kadar çabuk geçtiğini, ne kadar değerli olduğunu, ne kadar geriye döndürülmez olduğunu ve yanlış harcamanın ne kadar kolay olduğunu bu sene öğrendim. Öncelikleri düzenlemek zorunluluğundan resmen eski sosyalliğimi kaybettim, arkadaşlarımı ihmal etmek durumunda kaldım. Şimdi bunun üstüne bir de fitness yaparak yaşadığım darboğazı biraz daha artırmaya dikkat ediyorum. (Manyaklar gibi sabah erken saatte kalkıp, saat 8’de spora gidiyor, oradan da işe gidiyorum:) ) 26 yaşına geldim, daha bu hayattan birşey anlamadım valla.

Bu arada ev yönetmenin ne kadar zor olduğunu da anladım bu sene. Ne kadar zor olabilir dediğiniz bir çok şeyin ne kadar stres dolu olduğunu ve sanırım olgunlaşmanın da biraz ne olduğunu gördüm. Sadece bir evi idare etmenin zorluğu karşısında ise daha ruhen ne kadar çocuk gibi olduğumu anladım. Bunun n tane sonucunu yaşadım, yaşamaya devam ediyorum.

Peki önümüzdeki sene bizleri neler bekliyor? Açıkçası işyerinde ve özelde çok güzel projelerimiz var, bunların sağlıklı bir şekilde sonlandırılmasını istiyorum. Ve bunun için de çok çalışmaya hazırım. Ama diğer yandan da kendime istediğim vakti ayırmak istiyorum. : ) Daha bir abajur alamadım ya salonuma : ). Bir sürü kitap okumak istiyorum, öğrenme ve okuma açlığım hiç gitmesin istiyorum. Bol bol rakı içmek istiyorum (hafta içi içmem ama bundan sonra :p ). Arkadaşlarımla bir arada olup, mutlu olmak istiyorum ulan. Çok mu şey istiyorum?

Bunlar da wishjoinden :

Duygusal hüzün, sevinç ve isteklerimi ise kendime saklıyorum, kusura bakmayın : ).

Herkese tüm güzel dileklerinin gerçekleştiği süper bir yıl diliyorum.